Çüngüşlü Petrol

Ürünlerimiz

Shell FuelSave Diesel

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

Shell FuelSave Diesel: Shell bilim insanları tüm dizel araçlar için uygun tasarruf yakıtının formülünü buldu ve adını Shell FuelSave Diesel koydu.

Shell’in en ekonomik dizeli Shell FuelSave Diesel ile yakıttan tasarruf etmeniz mümkün.

Kısa veya uzun bütün yolculukların daha tasarruflu olabilmesi için Shell FuelSave Diesel’i yarattık – Daha fazla ödemeden tasarruf etmenizi sağlamak için tasarlandı.

Kısa veya uzun tüm yolculuklarınızda yakıttan tasarruf ederek yol alın! Siz de aracınız ve bütçeniz için iyi bir seçim yapın, Shell FuelSave Diesel ile yola çıkın.

Kısaca; Shell FuelSave Diesel:

• Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur.

• İlk damladan itibaren yakıt tasarrufu etmenize yardımcı olur. • Shell’in en ekonomik dizelidir. • Verimlilik Arttırıcı formül içerir. • Verimli ateşleme ve yanma sağlar.

• Motor verimliliğini arttırır.

• Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (düşük kükürtlü) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için de uygundur.

• Türk Standartları Enstitüsünün TS EN 590 standardına uygun bir yakıt olup Euro 2,3,4 ve 5 normundaki tüm motor tipleri için uygundur.

Aracınızın deposunu Shell FuelSave Diesel ile doldurduğunuz andan itibaren bu tasarruf yakıtının faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

Bunun nedeni, formülünün ilk damladan itibaren yakıt ekonomisini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan Verimlilik Artırıcı formül içermesidir.

Siz de Shell FuelSave Diesel’i deneyin, yakıt tasarrufu etmenin keyfini sürün. - hemen size en yakın Shell istasyonuna uğrayın.

Shell FuelSave Diesel, sadece Shell istasyonlarında!

SHELL FUELSAVE'i NASIL GELİŞTİRDİĞİMİZİ ÖĞRENİN

SHELL FUELSAVE YAKITLARI NELERDİR?

Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel, Shell'in en ekonomik yakıtlarıdır.

Sadece Shell istasyonlarında satılan bu yakıtlar, tüketicilerimizin yakıt tasarrufu yapmalarına yardımcı olmak için Shell bilim insanları tarafından özel olarak geliştirilmiştir.

SHELL FUELSAVE'i NASIL GELİŞTİRDİK

Shell bilim insanları tüm benzinli ve dizel araçlar için uygun tasarruf yakıtlarının formülünü buldu ve adını Shell FuelSave koydu.

Böylece yakıttan tasarruf etmenin yollarını arayan müşterilerimiz için Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel geliştirildi.

Shell FuelSave: Yakıt tasarrufuna yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel, yakıt tasarrufuna yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Üstelik bu yakıtlar Shell’in en ekonomik yakıtlarıdır.

Karşılaştırma standart yakıt ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı yakıt arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir.

Shell FuelSave yakıt tasarrufu formüllerimizi nasıl geliştirdik?

Yeni yakıt tasarlamak ve bir fark yaratacak doğru formülasyonları bulmak için yıllarca bilimsel araştırma yapmak gerekebilir.

Shell FuelSave Tasarruf Yakıtları, motor verimliliğinin arttırılmasına ve yakıt tasarrufu yapılmasına yardımcı olacak yakıtlar bulmak ve tasarlamak amacıyla yürütülen kapsamlı araştırma ve geliştirme programının sonucunda elde edilmiştir.

Motorun farklı parçalarında enerji kayıpları görülebilir.

Söz konusu enerji kayıplarına sebep olan yakıt/motor etkileşimlerini belirleyerek, motor verimliliğini arttırmaya yardımcı olacak yöntemler geliştirmeyi ve yakıt tasarrufu sağlamayı başardık.

Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel yakıtlarının geliştirilmesi esnasında, Shell bilim insanları çok sayıda farklı araç türünde bir dizi kapsamlı performans testi gerçekleştirdi.

Bu test çalışması, endüstri standartlarında test protokolleri kullanılarak şasi dinamometreleri üzerinde gerçekleştirildi.

Şasi dinamometre testinde aracın çeker tekerlekleri dinamometreye ve döner enerji depolama cihazına bağlı büyük, döner silindirler üzerine yerleştirilir (gücü emen bir cihaz).

Dinamometre, aracın yolda karşılaşabileceği dönme direncini ve aerodinamik direnci üretir, volan ise araç ataletini harekete geçirir. Egzoz gazları hava ile seyreltilir, sabit bir hacim örnekleyici ile toplanır, ardından farklı emisyonlar için bir dizi spektroskopik ölçüm cihazı ile analiz edilir.

Aracın yakıt tasarrufu (FE) ve yakıtın karbon içeriği CO2, CO ve hidrokarbon emisyonu ölçümlerinden bir karbon dengesi yöntemi kullanılarak hesaplanır.

Shell FuelSave Diesel binek otomobillerde ve diğer hafif hizmet dizel araçlarda nasıl çalışır?

Shell FuelSave Diesel formülümüz, binek otomobiller ve diğer hafif hizmet tipi dizel araçlarda normal dizele kıyasla daha hızlı ateşleme yapmak ve daha verimli yanma sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Yakıt verimliliğinin artmasına ve ilk dolumdan itibaren yakıt tasarrufunun geliştirilmesine yardımcı olur (Karşılaştırma standart dizel yakıt ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı standart dizel yakıt arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir.

Karşılaştırma standart dizel yakıt ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı standart dizel yakıt arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir).

Ayrıca yakıt enjektörlerini temiz tutmaya ve motorunuzda yakıt sistemi kalıntılarının birikmesini önlemeye yardımcı olacak özel deterjanlar kullanılarak formüle edilmiştir.

Shell FuelSave Dizel kamyon ve otobüs gibi ağır hizmet tipi dizel araçlarda nasıl çalışır?

Ağız hizmet tipi dizel motorların enjektör başlıkları üzerinde, özellikle fazla kilometer yapıldığında, zamanla kalıntı oluşumu meydana gelebilir. Bu da püskürtme biçimini ve yanma sürecini olumsuz etkiler. Bunun sonucu olarak da motor verimliliğini belirli bir ölçüde kaybedebilir ve aynı miktarda işi yapabilmek için daha fazla yakıt kullanmaya başlar. Shell FuelSave Dizel’in eşsiz formülü, enjektör üzerinde kalıntı oluşumunun engellenmesine ve uzun vadede motor verimliliğinin korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ağır hizmet tipi dizel uygulamaları için Shell FuelSave Diesel teknolojisi geliştirilirken Shell bilim insanları, genellikle kamyon ve otobüs gibi ağır hizmet tipi dizel uygulamalarda kullanılan motorlar üzerinde testler yürüttü, ayrıca müşteri filolarında gerçekleştirilen saha denemelerinin yanı sıra Shell'in eşsiz iki farklı yakıtla çalışabilen kamyonu üzerinde de testler yapıldı.

Karşılaştırma standart dizel yakıt ve verimlilik artırıcımızı içeren aynı standart dizel yakıt arasında yapılmıştır. Gerçek tasarruf miktarı araca, sürüş şartlarına ve stiline göre değişebilir.

TTS

Çüngüşlü Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd Şti. Shell & Turcas Petrol AŞ' nin Resmi " Taşıt Tanıma Sistemi " Distribütörüdür.

Çüngüşlü Petrol

İZOTAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali İçi (Shell Benzin İstasyonu) Kemalpaşa Cd. No: 285/Z - 141  Bornova / İZMİR
Tel : 0232 448 99 73 | Fax : 0232 448 99 71
0850 850 0 TTS (887)
info@cunguslupetrol.com.tr

Çüngüşlü Petrol pitikare